علائم افسردگی در مردان

به گزارش روزنامه اکسپرس، متخصصان انستیتو ملی سلامت روان در آمریکا در مطالعه جدیدی خاطرنشان کردند: اکثر مردان از علائم جسمی ناشی از افسردگی ناآگاه هستند اما اگر این اختلال تشخیص داده نشده و درمان نشود، می تواند پیامدهای بسیار نامطلوب و غیرمنتظره ای داشته باشد.

برخی از مهمترین و شایعترین علائم و نشانه های افسردگی در مردان عبارتند از:

دشواری در تمرکز

عصبانیت و پرخاشگری مداوم و تحریک پذیری

سوء مصرف مواد به طور مداوم

از بین رفتن میل جنسی

دردهای مزمن و مشکلات هاضمه ای

بی تعادلی در خواب

خستگی افراطی و بیش از حد

اغلب مردان مبتلا به افسردگی به سختی می تواند روی کار خود متمرکز شوند یا اینکه ناخودآگاه بیشتر ترجیح می دهند روی موضوعات و افکار منفی متمرکز شوند. افسردگی توان فرد را برای تفکر شفاف و واضح دچار اختلال می کند و مانع از تصمیم گیری های مناسب و یا انجام کارهای پیچیده می شود. همچنین برخلاف زنان که با گریه کردن احساس غم و افسردگی خود را بروز می دهند، مردان این احساس را با خشم و پرخاشگری ظاهر می کنند. در برخی موارد نیز مردان، افسردگی خود را با نشان دادن خصومت نسبت به یک فرد یا یک موقعیت خاص، تشدید می کنند. بعلاوه مردان افسرده در شرایط عادی، تحریک پذیری بالا و غیرمعمولی دارند.

علاوه بر اینها خواب خیلی زیاد یا خیلی کم یک نشانه معمول دیگر افسردگی است. بسیاری از بیماران افسرده نیز از احساس دائمی خستگی و رخوت رنج می برند. اکثر آنها یک حس دائمی از خستگی را تجربه می کنند و فاقد انگیزه کافی برای کامل کردن کارهای روزانه دارند.

isna

/ 1 نظر / 58 بازدید