توصیه های سلامتی در ماه رمضان

غذاهای دیر هضم عبارتند از : حبوبات و غلات مثل جو ، گندم ، جو دوسر ، لوبیا ، عدس  ، آرد سبوس دار  ،‌ برنج با پوست و غیره ( که کربوهیدرات های پیچیده نامیده میشوند) .

غذاهای زود هضم عبارتند از : غذاهایی که حاوی قند ، آرد سفید و غیره هستند ( که به این گروه کربوهیدرات های تصفیه شده گفته می شود ).

غذاهای حاوی فیبر غذایی عبارتند از : غذاهای حاوی سبوس  ، گندم سبوس دار ، غلات و حبوبات ، انواع سبزی ها مانند لوبیای سبز ، نخود ، ‌ ذرت  ،‌ اسفناج ، برگ چغندر  ، میوه های با پوست ، میوه خشک شده مثل برگه زردآلو  ، انجیر  ،‌ آلو  خشک ، بادام  و غیره .

غذاهای مصرفی باید در حالت تعادل با یکدیگر باشند و از همه گروه های غذایی مثل میوه، سبزیجات ،‌گوشت و مرغ و ماهی  ، نان و غلات و گروه شیر و لبنیات باید در برنامه غذایی ما وجود داشته باشد .

غذاهای سرخ شده باید به مقدار کم مصرف شوند، زیرا باعث عدم هضم ، سوزش سردل و اختلال در وزن مناسب می شوند .

 

از چه غذاهایی پرهیز کنیم ؟

1 - غذاهای سرخ کردنی و چرب

2- غذاهای حاوی قند زیاد

3 - خوردن غذای زیاد بخصوص هنگام سحر

4 - خوردن چای  زیاد هنگام سحر. چای باعث افزایش ادرار شده و از این طریق نمک های معدنی که در طول روز بدن به آنها نیاز دارد، دفع می شوند .

5 - سیگار  : اگر شما نمی توانید کشیدن سیگار را یک دفعه قطع کنید از هفته های قبل از ماه رمضان مصرف آن را به تدریج کاهش دهید.

 

چه غذاهایی را مصرف کنیم ؟

1 - مصرف کربوهیدرات های مرکب در سحر که مدت طولانی تری هضم می شوند و باعث می شوند که کمتر گرسنه شوید .

2- حلیم یک منبع عالی پروتئین بوده و از غذاهائی است که دیر هضم می شود .

3 - خرما  منبع عالی قند ، ‌فیبر ، کربوهیدرات ، پتاسیم و منیزیم  می باشد .

4 - مغز بادام  غنی از املاح خصوصا کلسیم  و فیبر می باشد .

5 - موز  منبع غنی پتاسیم ، منیزیم و کربوهیدرات می باشد .

6- مصرف زیاد آب یا آب میوه در فاصله بین افطار و زمان خواب باعث تأمین آب مورد نیاز بدن می شود .

/ 1 نظر / 43 بازدید
ali

سلام زود قضاوت نکنيد و تا آخر بخوانيد... **چگونه از طريق پيامک،هدفمند تبليغ کنيم و چگونه از طريق پيامک هاي تبليغاتي که براي ما مي آيد کسب درآمد کنيم** کساني که قصد هزينه هدفمند براي تبليغات پيامکي دارند و کساني که قصد کسب درآمد از طريق پيامک هاي تبليغاتي را دارند به لينک زير مراجعه فرمايند نکته ي جالبي که در مورد تبليغات از طريق پيامک در اين سايت به چشم مي خورد ارسال پيامک به افراديست که به آن موضوع علاقه مندند مثلا من در علاقه مندي هايم باغباني را تيک زده ام و اگر فروشگاه گياهان دارويي به اين سايت سفارش تبليغات بدهد اين پيامک براي من و ساير اشخاصي که باغباني را از علايق خود انتخاب کرده اند فرستاده مي شود همچنين افراد ميتونن جهت کسب درآمد در اين سايت ثبت نام کنند به اين صورت که روزانه تعدادي پيامک به شماره همراه شما که در سايت ثبت کرديد ارسال ميشه و به اين صورت به ازاي هر پيامک مقداري پول به حساب شما واريز ميشه به اين لينک بريد و ثبت نام کنيد http://ads.inpersia.com/users/ref/15464 **راستي يادتون نره حتما اکانتتون رو بعد از ثبت نام فعال کنيد**